تبلیغات
ِ - گزارش:موتور های جستجو،دیروز ها،امروزی ها،فردایی ها

گزارش:موتور های جستجو،دیروز ها،امروزی ها،فردایی ها

چهارشنبه 25 دی 1392 07:24 ب.ظ

نویسنده : عصرنامه
ارسال شده در: گزارشات ،
گزارش:موتور های جستجو،دیروز ها،امروزی ها،فردایی ها
به طور خلاصه موتورهای جستجوگر نقش مهمی در زندگی افراد دارند.حتی بعضی از کسانی که از این موتورها استفاده نمی کنند به طور غیرمستقیم به آنها وابسته اند.
در این مقاله به موتورهای جستجوگر قدیمی و جدید و آینده دار می پردازیم.
شاید بگویید این که به تاریخ مربوط نمی شود ولی یکی از مهم ترین کاربرد های تاریخ پیش بینی آینده است و برای همین می توان بازهم این مقاله را تاریخی دانست.
1. قدیمی:
الف) گو.کام
این موتور جستجو که توسط گروه اینترنتی دیزنی در سال 1994 بنیان نهاده شد هم اکنون نیز فعالیت می کند ولی دیگر موتورجستجو نیست.درواقع شبیه یک مجله الکترونیکی می ماند.
ب)یاهو!

شاید بگین الانم که یاهو هست! خب هست ولی در اصل یاهو در سال 1995 ساخته شد.در تایم لاین موتورهای جستجو سه قدرت وجود دارد.گوگل،بینگ و یاهو که گوگل و یاهو قدیمی و بینگ جدید است.در مجموع یاهو و گوگل در بسیاری از ابعاد مانند یکدیگرند ولی یاهو تنها در بعد ایمیل از گوگل اندکی جلوتر است و در بقیه موارد بسیار عقب تر است.
ج)گوگل

گوگل که دیگر حرفی برای گفتن نمی گذارد! هیچ مبحثی در فضای مجازی نیست که گوگل در آن حرفی برای زدن نداشته باشد.وقتی برای دیدن تمامی سرویس هایش باید یک صفحه کامل باز کنید یعنی اینکه گوگل فعلاً در صدر تمامی موتورهای جستجوست.
2. امروزی:
الف)بینگ

نمی دانم مسئولان گوگل از چالش های جدید خوششان می آید یا نه ولی به هرحال بینگ رقیب و چالشی بزرگ برای گوگل است. پشتوانه هر سایتی مایکروسافت باشد می تواند اطمینان داشته باشد که بزرگترین غول دنیای اینترنت و کامپیوتر متصل است.بینگ هم به همین دلیل سرسخت ترین رقیب گوگل است.
ب)اسک.کام

شاید این موتور را نشناسید ولی مطمئناً از سایت های به درد بخور است. اسک.کام به صورت سوال و پاسخ به نیاز های شما پاسخ می دهد که بسیار شیوه ی نوین و البته ریسکی ای است.
3. در آینده:
الف)فیوکلیک

بی شک و تردید فیوکلیک از خوش ساخت ترین موتورهای جستجوی نسل جدید است.این موتور بر اساس داده های ریسرچ و داکیومنشن ساخته شده است.
ب)یاسی

یاسی هم جزو موتورهای جدیدی است که راه تکامل را با سرعت نسبتاً کمتری در برابر غول های امروزی طی می کند.
ج)وُلیونا

این موتور در بین غول های گم نام های نسل جدید قرار دارد.صددرصد از این موتور در آینده بیشتر خواهید شنید.دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: چهارشنبه 25 دی 1392 07:47 ب.ظ